książki dla dzieci

Ulubione książki naszego czterolatka.

Sierpień 19

Od samego początku życia Tymka mamy swój rytuał czytania książek – na początku były to kartonowe książki kontrastowe, potem proste rymowanki, coraz dłuższe opowiadania. Aktualnie jesteśmy na etapie „długich” opowieści, których przed snem czytamy rozdział albo dwa i sprawia nam to wszystkim dużą przyjemność. :)

Kajtek i miś Jujja Wieslander
wyd. Zakamarki

To ciepła opowieść o małym Kajtku, którego spotykają różne przygody w domu i okolicy. Uczy się jak sobie poradzić z ciemnością, strachem, porażką, odkrywa dziecięce prawdy rządzące światem. Tytułowy miś to przyjaciel i powiernik sekretów, któremu Kajtek co wieczór zwierza się ze swoich odkryć. Książka składa się z 15 rozdziałów, każdy dotyka innego problemu. Gorąco polecamy.

Bzyk Brzęk Roksana Jędrzejewska-Wróbel

wyd. Bajka

Tytułowy Bzyk Brzęk to muchówka, która mieszka w domu z ludźmi, ale nie bardzo lubią się nawzajem. Na swoje szczęście Bzyk spotyka Rączycę Czarnonogą, która każe nazywać siebie ciotką i od tej pory zaczyna się ich przyjaźń.
Bzyk jako młoda mucha często wpada w tarapaty z których wyciąga go Rączyca. Historie przedstawiane są w sposób bardzo zabawny, często mamy ubaw po pachy! Książka uczy nas, że najcenniejsze jest to co się dzieje tutaj i teraz, wystarczy przyjrzeć się uważnie, w pozornie nieciekawym można odkryć ciekawe. Ba! Fascynujące.

Szary domek Katarzyna Szestak

wyd. Zielona Sowa

Nie wiem czy jest ktoś, kto jeszcze Szarego domku nie czytał? Albo chociaż o nim nie słyszał? To chyba najulubieńsza z dziecięcych książek w naszym domu. Napisana i zilustrowana przez laureatki konkursu sieci Biedronka „Złote Piórko”.

Wspaniała opowieść o poszukiwaniu szczęścia i przyjaźni. Uczy nieoceniania po pozorach, akceptowania inności. Początkowo odebrałam ją bardzo smutno, ale kolejne strony otaczają nas ciepłem i napawają optymizmem.

Wspaniała lektura dla dużych i małych.

 

Na naszych półkach znajduje się oczywiście kilkadziesiąt innych dziecięcych tytułów, ale te trzy polecamy Wam szczególnie. A jakie są Wasze książkowe hity? :)