ciąża

Ile kosztuje moja ciąża – trymestr pierwszy

Czerwiec 9

Kończy się 12 tydzień, mogę więc podsumować wydatki pierwszego trymestru.

Zerkając do mojego bullet journala widzę, że jest to bardzo przyzwoity wynik.

Zaczęło się od testu ciążowego – 9.90 zł w aptece pod domem.

Skoro wyszedł pozytywny i bardzo wyraźny stwierdziłam, że nie muszę go powtarzać. Wizyta u lekarza potwierdziła moje przypuszczenia, a że była na NFZ nie kosztowała nic. Co prawda szybki termin zawdzięczam dziewczynie, która odstąpiła mi swoją wizytę, gdyby to się nie udało, wizyta kosztowałaby mnie koło 150 zł. W związku z moim stanem zdrowia dostałam skierowanie do endokrynologa, ale niestety bez skierowania na potrzebne badania – oczywiście, mógłby mi je przepisać endokrynolog, ale to byłaby stracona wizyta, więc zdecydowałam się na badanie prywatnie – koszt 62 zł. Ginekolog zalecił brać witaminy – jedno opakowanie dostałam od koleżanki, która już ich nie potrzebowała, drugie pudełko kosztowało 26,90zł. Leki, które muszę brać w związku z ciążą – 17 zł

Kosztów około medycznych w sumie wyszło: 113,80 zł.

Po pewnym czasie okazało się, że ubrania są lekko za ciasne. W sh upolowałam spodnie ciążowe H&M za 18 zł, a na wyprzedaży w sieciówce kupiłam 3 koszulki 2XL, łącznie zapłaciłam za nie 32 zł.

Ubrania w pierwszym trymestrze: 40 zł :)

I teraz moja zagwozdka – czy jedzenie ująć w koszty ciąży? Przez większość czasu miałam mdłości, więc jadłam raczej z obowiązku niż przyjemności, jadłam dużo mniej niż wcześniej. W zasadzie całkowicie zrezygnowałam ze słodyczy i słonych przekąsek. Jadłam za to owoce, które w maju do najtańszych nie należały (truskawki 15-20zł/kg! Czereśnie 15-30 zł/kg, arbuz ok 5 zł/kg). Myślę, że ceny jedzenia równoważyły się, więc żadnej szczególnej kwoty tutaj nie dodam.

Podsumowując pierwsze trzy miesiące przyniosły 153,80 zł łącznych kosztów. Całkiem sympatyczna kwota, prawda? :)