Dziecko na Warsztat

Foliowe dziecko na warsztat.

Styczeń 30

Styczeń poświęciliśmy na zabawy z różnymi foliami zgodnie z wytycznymi projektu Dziecko na Warsztat.

Na pierwszy ogień poszła gruba, czarna folia malarska. Zaproponowałam Tymkowi, że namalujemy coś farbami. Myślałam, że do tematu podejdzie raczej niechętnie, bo ostatnimi czasy odmawiał bardzo skutecznie. A tu niespodzianka – sam wymyślił temat i jestem zaskoczona jak świetnie wyszedł mu dom, na dachu nawet siedzi kot. :)

Bardzo spodobało mu się również „ciapanie” pędzlem po folii – efekt nieba to praca zespołowa :)


Tata Tymka dostarczył nam ogromny kawał folii, więc kolejną pracę również przygotowaliśmy z jej użyciem, dodatkow foliowa reklamówka (z Biedronki!;)). Tym razem obrazek z za okna:

Pomysł na twarz i skrzydełka znów Tymka, bo to bałwanek biedronka, który przed wiosną odleci do zimnych krajów.

Następnie po długich mrozach zatęskniliśmy za wiosną, więc ją sobie zmalowaliśmy na folii aluminiowej za pomocą farb witrażowych. Bardzo przyjemna praca, na pewno ją powtórzymy. :)

Ja narysowałam kontury, a Tymek cierpliwie nadawał kwiatom kolory.

 

Kolejna zabawa dotyczyła mieszania barw. Do foliowego opakowania włożyłam kolka kolorów farby plakatowej, którą Tymek paluszkami mieszał i rozprowadzał:

A następnie folię rozcięliśmy i odbiliśmy na papierze. Okazało się, że odbitki z obu części folii różnią się, więc dodatkowo mieliśmy zabawę przy szukaniu różnic i nazywaniu powstałych odcieni:

Ostatnim foliowym projektem był foliowy kolaż. Najpierw odbiliśmy folię bąbelkową na papierze:

a potem dokleiliśmy przestrzenne rybki z folii NRC (koc ratunkowy), wodorosty z reklamówki foliowej i spienioną wodę z folii bąbelkowej.

Mamy też własny woreczek skarbów. Foliowy rękaw do pieczenia wypełniłam kilogramem ryżu, a dodatkowo wrzuciłam kila guzików oraz dzwoneczków i zaszyłam boki na maszynie. Zadaniem Tymka jest wyszukanie ukrytych skarbów. :)

 

Jeśli jesteście ciekawi co z folii stworzyły inne blogerki klikajcie w obrazek – traficie na fanpage projektu. :)

Zapisz

Zapisz