Dziecko na Warsztat

Tworzymy! Papier i tektura

Wrzesień 26

Ostatni poniedziałek miesiąca – czas na podsumowanie naszych miesięcznych zabaw z papierem i tekturą w ramach Dziecka na Warsztat. :)

Pierwsze projekt – pilna potrzeba – garaż samochodowy. Koncepcja prosta, materiały zebrane, do roboty!

Druga zabawa wyszła nam całkiem spontanicznie – Tymek codziennie sprawdza czy rośnie i jest duży, żeby mógł to sobie łatwiej obserwować odrysowaliśmy go na wielkim kartonie. Potem była frajda  z kolorowania. :)

Zmontowaliśmy też wspólnie kartonowy kulodrom – najlepsza zabawa w obstawianiu do którego kubka wlecą kulki. Do jego wykonania wykorzystaliśmy papierowe słomki do napojów, wielki płaski karton, papierowe kubeczki i klej do pistoletu.

 

Nie zabrakło tworzenia obrazu – żeby było inaczej niż zwykle Tymek zamiast pędzla użył własnych rąk i nóg. Świetna zabawa gwarantowana.

Tymek jest aktualnie trenerem pokemonów, więc nie mogło w naszym warsztacie zabraknąć jednego z nich – z bibuły i papieru toaletowego wykleiliśmy puchatego pikaczu.

 

Była też zabawa z wyklejaniem kuleczkowej tęczy i muszę przyznać, że pierwszy raz Tymek był tak cierpliwy. Wyklejał sumiennie kolor po kolorze, aż powstała piękna tęcza.

Jako bonu zostawiam dzisiejszą pracę z przedszkola – pierwsza – do wzruszania się dla Babć i Dziadków. ;)

Pani Jesień.

To by było na tyle z papierowego szaleństwa – za miesiąc plastik-fantastik. ;)

dziecko-na-warsztat

Zapisz