uszyłam | życie prywatne

O spódnicy, której Wam nie pokażę.

Sierpień 16

Mam potrzebę rozwoju. Ale i odskoczni od pracy zawodowej.

Mam taką specjalną półkę tkanin przeznaczonych na szycie ubrań. Dla mnie, dla Tymisia. Półka wypchana po brzegi, bo nie nigdy nie mam czasu na szycie dla siebie, a pięknych materiałów wokół pełno!

Powiedziałam sobie basta! Powstanie coś dla mnie, dla rozrywki, dla wyzwania. Padło na piękną wiskozę w różyczki. Wymyśliłam spódnicę. Pomyślałam – poszukam czegoś w burdzie. Po 10 numerach, w których nie znalazłam nic, chciałam odpuścić. Ale nagle w ciemności myśl – po co mi burda – w prostocie siła. Zrobię ją w gumkę.

Niewiele myśląc zasiadłam do maszyny. Okazało się, że to nie będzie bajkowy projekt, wszystko mi się rozjeżdżało! I znów kolejna genialna myśl! Zrobię to overlockiem! Bok pięknie zszyłam, ale nie chciałam wykańczać dołu najmodniejszym wykończeniem sezonu (surowy brzeg), w trudach kolejna myśl się zrodziła! Overlock szyje chyba jeszcze jakimiś ściegami!

Bingo! Mereżka. Wspólnie z instrukcją, kompletem imbusów i wsparciem Tomasza za plecami („tak, to jest lewa strona”) zrobiliśmy to!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
To ta mereżka magiczna.

 

Teraz guma to już prościzna! I mam spódnicę. Rewelacja. Poczułam tylko szyciowy niedosyt, bo jak to już? Trzy szwy i koniec?! O nie!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Spódniczka z gumką i opaska w stylu pin-up.

Ze spódnicy został mi jeszcze spory ścinek – na bluzeczkę za mały, ale na opaskę? W sam raz! Kolejne 10 minut przy maszynie i niedzielny outfit gotowy.

Przez chwilę poczułam się nawet jak szafiarka, ustawiłam się z Tomaszem na sesję, usta pomalowałam, powyginałam się dziwacznie przed obiektywem i dumna do domu wróciłam obejrzeć efekty.

3

Cóż. Szafiarką nie będę. Spódnicy Wam nie pokażę, bo pupa w niej jakaś taka ogromna, a kostki spuchnięte, bo przecież do ałtfitów buty na obcasie trzeba założyć. Opaska jest cool! Dziś uszyję drugą.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Będę udawać, że chciałam Wam pokazać Tymka, a nie moją słodką opaskę! ;)

No, dobra, Tomasz starał się jak mógł, wina modelki, że sesja nie wyszła, podrzucę Wam jedno, ale miejcie litość. ;)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Piesek jaki piękny, nie?

 

Podoba Ci się moja opaska? Chcesz taką? Napisz w komentarzu, a ja wybiorę jedną osobę, której taką opaskę podaruję.