Bez kategorii

Jaka jest Twoja historia?

Marzec 23

Kiedyś miałam marzenie – dzień w dzień powtarzałam Tomaszowi jak cudownie będzie mieć firmę hand-made. Tomek z każdym dniem zapalał się do tego pomysłu coraz bardziej.

Teraz już wspólnie marzyliśmy, żeby pasja do pięknych rzeczy przerodziła się w pracę zawodową.

Pewnie domyślacie się co było największą blokadą przed wcieleniem tego pomysłu w życie – niepewność finansowa. Jednak nadszedł w życiu dzień, w którym powiedzieliśmy sobie – teraz albo nigdy!

Spisałam biznesplan, pięknie go udokumentowałam zdjęciami, pomysłami, kolorowymi przekładkami. Wyszła mi księga na ponad 100 stron. Najpoważniejsza książka w życiu jaką napisałam. Bo to była książka o marzeniach, które aktualnie każdego dnia się spełniają.

Muszę być jednak szczera – biznesplan tworzyłam będąc zielona jak szczypiorek, optymistycznie wpisywałam w kratki tabelek liczby, o których nie miałam żadnego pojęcia.

Życie zweryfikowało wiele spraw i pomysłów, okazuje się jednak, że można.

Tak dobrze można!

Dzwoni telefon – pani Klaudyno chciałabym się umówić na spotkanie w sprawie warsztatów dla uczniów naszej szkoły.

-pani Klaudyno czy jest możliwość uszycia x pluszaków dla naszego przedszkola

– pani Klaudyno dzieciaki do tej pory wspominają spotkanie z panią i zasypiają z pani tulankami.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kiedyś dodzwonienie się do mnie z obcego numeru graniczyło z cudem! Zwyczajnie nie lubiłam rozmawiać z obcymi ludźmi.

A teraz co tydzień poznaję kogoś nowego – a to grupa fajnych babeczek na moim kursie szycia, a to nowi klienci na jarmarku czy grupa przedszkolaków z którymi wspólnie szyję nowych przyjaciół.

Nie mogę pominąć, że mogę spędzać bezkarnie długie godziny przy maszynie eksperymentując z nowym pluszakiem! Bo to wszystko dla dobra firmy. :)

I wartość nadrzędna. Czas dla Tymka. Bo wszystkie moje działania zawodowe układam tak, by móc poświęcić mu maksimum uwagi.

 

To jest moja historia. Mój sposób życia. A Twój?