życie prywatne

Nie ma głupich pytań?

By on Czerwiec 22

W wakacje zamieniam się w mamę dwójki. Przybywa do nas moja chrześnica „na wypoczynek”. ;)

I tak sobie myślę, że z tą dwójką, która odlicza dni do spotkania (N. nawet przygotowała sobie kalendarz, w którym skreśla kolejne dni do przyjazdu) czeka nas wesoły czas.

DSC_0240

Zawsze byłam pewna, że między moimi dziećmi będzie 2-3 lata różnicy, tak żeby mogły stworzyć fajny układ, wspólnie się bawić, tworzyć własny świat i język. Chociaż bardzo często kłóciłam się w dzieciństwie z moją siostrą, to wiem, że mimo wszystko była prawdziwym skarbem.

Kilka dni temu zorientowałam się, że choćbyśmy mięli stanąć na rzęsach nasz plan się nie powiedzie. Tymka i potencjalne rodzeństwo będzie dzielić coraz większa różnica wieku, a tym samym zainteresowań. I smutno mi na myśl, że pozbawiamy go czegoś tak cennego jak braterskie/siostrzane relacje.

Ale jeszcze bardziej mi smutno, kiedy od bądź, co bądź obcych ludzi padają pytania: to kiedy następne?

Posłużyć się małym kłamstewkiem”Nie planujemy”, żeby uciąć temat? Czy powinnam wchodzić w szczegóły i opowiadać, że od dłuższego czasu nie mogę zajść w ciążę? A może zbywać niegrzecznym pytaniem „a co cię to do cholery obchodzi?” Najczęściej smutno odpowiadam, że jak tylko się uda, a w zamian otrzymuję dobrą radę „trzeba brać się do roboty!” Serio? Szkoda, że ludziom brak taktu i wyczucia, bo jednym głupim pytaniem sprawiają przykrość…

Continue Reading

książki

Przeczytane w maju

By on Czerwiec 15

Hm, piszę w połowie czerwca, postęp w stosunku do poprzedniego miesiąca. Za to pisania nie będzie za dużo, bo czytania nie było prawie w cale.

36/52 Polowanie na motyle Krystyna Mirek

O motylach w brzuchu, poszukiwaniu własnej drogi, próbie zbudowania szczęścia mimo wszystko. Urocze czytadło, oczywiście z happy endem. :)

37/52 Paryski spadek Ewa Grocholska

Jestem gapą, zabrałam się od razu za drugą część. To taki trochę babski kryminał, wciągnął mnie bardzo i rozochocił do rozwiązywania kryminalnych zagadek, że cały czerwiec czytam polskie kryminały. ;)

No i to piękne paryskie tło, tak swojskie w opisach autorki, że tęsknię, chociaż nigdy tam nie byłam!

38/52 Pierwszy raz Joy Fielding

Kolejna historia miłosna z burzą. Przyznam, że nie porwała mnie tak jak Granice uczuć, zmęczyłam ją do końca dla przyzwoitości…

 

I to koniec! Sama jestem w szoku, że tak mało czytam! Przyczyny są dwie – dużo więcej pracy, a co za tym idzie szybciej padam wieczorami zmęczona, a wszystkie wolne chwile poświęcam ośmiorniczkom. ;)

Continue Reading

rodzinnie | Tymko | wyjazdowo | życie prywatne

Ucieczki!

By on Czerwiec 13

Czas mierzymy ostatnio weekendami. W tygodniu brakuje nam czasu, żeby pobyć we troje na spokojnie bez pośpiechu – najczęściej po prostu wymieniamy się Tymkiem i pracą. Ale kiedy zbliża się sobota świat nam zwalnia.

Jest czas na bieganie boso po trawie, zjadanie truskawek prosto z krzaczka czy karmienie maleńkich kózek.

Ciepłe dni sprzyjają ucieczkom do „wiejskiego życia”.

IMAG2034

IMAG1720 IMAG1737   IMAG1820

IMAG1766

IMAG1848

IMAG1852

IMAG1879

IMAG1898

IMAG2018

IMAG2020

 

 

IMAG2025

Continue Reading