gadżety | zabawki | życie prywatne

Siedem prezentów dla naszego dwulatka.

By on Marzec 20

Już tylko dwa tygodnie dzielą nas od drugich urodzin Tymcia.

W związku z tym, że nasz syn nie czyta naszego bloga możemy Wam zdradzić jakie prezenty planujemy (i przy okazji ułatwić sprawę bliskim. ;)).

prezenty

 

 

1. Pierwszy typ – bobas! Ale musi być duży, pełnowymiarowy, bo mniejsze wersje słabo go interesują. Jest natomiast lalka, którą odwiedzamy co tydzień i cieszy się niesłabnącym powodzeniem.

 

2. Pies. Też raczej z tych większych, do prowadzenia na smyczy. Czas dać odetchnąć Oziemu… ;)

Już zamówiony.

 

3. Tablica z zamkami. To będzie wyjątkowy prezent stworzony rękami dziadka Tymka. Zamówienie złożone już dawno, dziadek na pewno już majsterkuje. :)

 

4. Zabawkowe żelazko. Nie mam pojęcia skąd umiłowanie akurat do tego sprzętu, ale zdecydowanie potrzebne na cito! (Albo nowe żelazko dla mnie! ;)).

 

5. Rowerek biegowy. Drewniany koniecznie. Już zamówiony.

 

6. Książki. Teraz największą radość sprawia odszukiwanie szczegółów. PS: Mamy Na budowie! ;)

 

7. Wózek. Nie koniecznie dla lalki. Fajnie jak by był w męskim stylu, oprócz bobasa będzie woził klocki!

Już zamówiony.

 

Jak widzicie nasza lista nie jest typowo chłopięcą listą zabawek. Cytując pewną Panią Rolnik: „Pozwólmy być dziecku dzieckiem.” Niech się bawi czym chce!

 

 

Continue Reading

gadżety | konkurs | rękodzieło

Rainbow loom – najlepsza zabawka 2014 roku!

By on Styczeń 27

I ja nie oparłam się pokusie malutkich gumeczek! Takie „rękodzielnicze” nowinki przyciągają mnie jak magnes! Kilka razy przechodziłam obok sklepowej półki z zestawem gumek, ale karcący wzrok Tomka powstrzymywał mnie przed zakupem. Potem w mediach wybuchła afera o szkodliwości chińskich podróbek, a właśnie te widywałam w sklepach.
Kiedy kilka dni temu kurier przyniósł paczkę z orginalnymi gumakmi Rainbow Loom® razem z Tymkiem odtańczyliśmy taniec radości!

 Po otwarciu kartonika każde z nas od razu wciągnęło się w zabawę! Tymek przesypywał gumki, próbowaliśmy układać je kolorami, a ja w tym czasie dokładnie obejrzałam krosno i szydełko, instrukcję, a po chwili powstała już pierwsza bransoletka!

Dzięki przejrzystej instrukcji nie miałam najmniejszych problemów z plątaniem gumek, bardzo fajna zabawa, dla małych i dużych. Zaangażowałam Tymka w pomoc i trenując kolory prosiłam o podawanie odpowiednich gumek. :)

Oczywiście po ogarnięciu podstawy musiałam się sprawdzić – bo przecież z gumek da się wycisnąć wiele więcej niż tylko proste bransoletki – postawiłam na tęczowe etui.

Rezultat 2-3 godzin pracy, a satysfakcja ogromna. ;) Praca szła by mi pewnie jeszcze sprawniej gdyby nie zaangażowanie Tymka – wiecie, szybko się nudzi, więc chwilę po tym jak posegregowaliśmy gumki na kolory, synek wymieszał je z powrotem w kolorową masę.

Ale na zabawę tymi gumkami mogłam mu spokojnie pozwolić, ponieważ oryginalne Rainbow Loom posiadają wszelkie testy i certyfikaty bezpieczeństwa gwarantujące, że nie zawierają ołowiu i innych metali ciężkich, a barwniki użyte do ich produkcji są bezpieczne dla dzieci.
Zdecydowanie czuję niedosyt i muszę dokupić kolejne paczki gumek! 
A na stronie oficjalnego dystrybutora w Polsce (http://www.rainbowloompolska.com/) można dostać oczopląsu od ilości dostępnych kolorów! Nie brakuje tam również inspiracji co jeszcze można wypleść z gumek, instrukcji po polsku i różnych ciekawostek – jak choćby skąd te gumki w ogóle się wzięły! :)

 A Ty też chcesz spróbować? A może masz w domu małego fana gumek, który ucieszy się z poniższego zestawu?
Bo jeden taki zestaw jest dla Was! Wystarczy, że napiszecie z czym Wam się kojarzy tęcza. A jeśli posiadacie konto na facebooku udostępnicie post z konkursem i polubcie fanpage Tymoszka i Rainbow Loom Na Wasze odpowiedzi czekamy do przyszłego wtorku!

Continue Reading